Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro EU 6+128 niebieski

Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro EU 6+128 niebieski

Technologia

Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro EU 6+128 niebieski – smartfony są prawdopodobnie jednymi z najbardziej używanych urządzeń na świecie. Nie ma więc co się dziwić, że istnieje ogromna konkurencja na rynku telefonów komórkowych. Samsung, Apple, Xiaomi czy też Huawei to tylko niektóre z tych najbardziej popularnych, które walczą o potencjalnego klienta. Współczesny konsument więc ma przed sobą ogromny problem podczas wyboru nowego modelu smartfona. Z powodu wręcz przesytu ciężko się zdecydować, który właściwie będzie najlepszy. Istnieje wiele parametrów, które wpływają na końcowy wybór, jak chociażby specyfikacji, ale czy każdy się na nich wystarczająco zna?

Prawdopodobnie dwoma najważniejszymi aspektami jest marka oraz cena. Większość ludzi bowiem zdecyduje się na popularnego Samsunga niżeli OnePlusa, mimo że ten drugi może być znacząco lepszy w swojej półce cenowej. Druga rzecz natomiast to koszt, jaki konsument musi ponieść. Nikt z nas nie lubi przepłacać, stąd albo decydujemy się na tani smartfon zwany potocznie budżetowym lub na topowy, czyli flagowiec. Co dziś warto wybierać i dlaczego? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części artykułu.

Przesyt na rynku

Współcześnie w jednym kwartale roku wydawanych jest co najmniej kilkanaście smartfonów. Mnożąc to razy cztery wychodzi, iż co roku możemy wybierać pośród kilkudziesięciu, jak nie kilkaset. Klient więc staje przed wymagającym zadaniem zakupu tego idealnego, który spełni jego potrzeby. Nie możemy jednak zapomnieć o starszych, ubiegłorocznych telefonach komórkowych, które nierzadko mogą stanowić lepszą opcję niż tegoroczny średniak. Powodów tego zjawiska jest kilka, lecz przede wszystkim są nim pieniądze. Nowe smartfony bowiem, szczególnie te flagowe, cały czas drożeją i będą drożej. Już dziś za topowego iPhone’a czy też Samsunga zapłacić musimy ponad 5000 złotych! Obok jednak rynek podbija Xiaomi swoimi tanimi, ale bardzo mocnymi na tle konkurencji telefonami komórkowymi. Pojawia się więc pytanie, czy warto wybrać chińskiego giganta? Ich produkty bowiem niską ceną oraz świetną specyfikacją budzić mogą wiele wątpliwości. Dodatkowo, mają oni w swojej ofercie rzeczy z praktycznie każdej dziedziny, poczynając od smartfonów, a kończąc nawet na lodówkach. Jak się jednak okazuje, są to niepotrzebne obawy, a o Xiaomi więcej informacji znajduje się poniżej. 

Xiaomi liderem rynku smartfonów w Polsce

Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro EU 6+128 niebieski
Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro EU 6+128 niebieski

Xiaomi w 2020 roku sprzedało ponad 2,5 miliona telefonów, co dało im 30% udział w polskim rynku smartfonów. Są to ogromne liczby biorąc pod uwagę całość konkurencji, która pozostała daleko w tyle za chińskim gigantem. Dlaczego tak się stało? Xiaomi przede wszystkim nie stawia na jak najdroższe, a zarazem najlepsze smartfony, tylko na stosunek ceny do jakości. Wśród ich urządzeń znaleźć możemy modele z serii Redmi, za które nie zapłacimy więcej jak kilkaset złotych oraz flagowce zdobywające niesamowitą popularność w Polsce. Xiaomi bowiem zastosowało taktykę, w której to używa starych komponentów pochodzących z ubiegłorocznych flagowców w smartfonach nisko oraz średnio budżetowych, dzięki czemu ich cena znacząco się obniża, a wydajność pozostaje na wysokim poziomie. Dzięki takiemu zabiegowi potencjalny klient cieszyć się może po prostu świetnym smartfonem, a dodatkowo nie uszczuplać sobie portfela. Jaki jednak model najbardziej opłaca się wybrać, szczególnie jeśli szukamy telefonu komórkowego do kilkuset złotych? Na rynku bowiem istnieje wiele urządzeń, które są stratą pieniędzy i nie warto w nie inwestować. Produktem jednak takim nie jest na pewno Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro, który stał się jednym z najbardziej sprzedawanych smartfonów ubiegłych lat.

Król ceny i wydajności

Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro to już nieco stary, bo z 2019 roku smartfon, który wciąż sprawuje się świetnie we wszelkich grach i aplikacjach. Dzięki czemu może to robić? Sercem wspomnianego urządzenia jest procesor Helio G90T, który posiada ogromną moc jak na tę półkę cenową. W połączeniu z 6GB szybkiej pamięci RAM zapewniony mamy stały poziom działania smartfona na wysokich obrotach. Co jednak nam z dobrego procesora bez ekranu, na którym wyświetlany może być obraz w świetnej jakości? W Redmi Note 8 Pro znalazła się także matryca IPS zapewniająca przyzwoite kąty widzenia oraz kontrast kolorów. Warto przejść jednak do aparatów, które stanowią niesamowicie ważny aspekt dla wielu konsumentów. Urządzenie posiada aż trzy moduły przystosowane do działań w różnych warunkach. Aparat główny o rozdzielczości 64 Mpx zapewni świetną ostrość wykonywanych ujęć, natomiast szerokokątny sprawdzi się podczas uchwytywania chociażby różnych widoków. Makro natomiast może pomóc w zrobieniu zdjęcia najmniejszym szczegółom. Z tyłu obudowy, obok aparatów znajdziemy także czytnik linii papilarnych, który skutecznie zabezpieczy nas smartfon przed niepożądanymi odwiedzinami. 128GB pamięci wbudowanej pozwoli natomiast na zmagazynowanie ogromnej ilości danych. Wszystko te komponenty zamknięte zostały w niebieskiej obudowie wyróżniającej się wśród czarnych i białych kolorów dominujących w innych telefonach komórkowych. Czy czegoś więcej trzeba?