Ile się płaci za pozycjonowanie strony

Ile się płaci za pozycjonowanie strony

Marketing i reklama

Ile się płaci za pozycjonowanie strony – posiadanie strony internetowej jest to we współczesnym świecie totalny must-have, jeżeli chodzi o to, aby osiągnąć sukces i dotyczy to w zasadzie każdej branży i każdego rodzaju działalności. Nie ma różnicy co do tego, czy jesteśmy hydraulikami i po prostu naprawiamy krany, czy dotyczy to firmy, która jest wielką korporacją i obraca codziennie miliardem dolarów. Jeżeli chcemy, aby nasz biznes się kręcił i przynosiły dochody, musimy mieć w sieci internetową. Oczywiście samo posiadanie strony internetowej to nie wszystko. Ważnych jest jeszcze przynajmniej kilka elementów.

Co jest ważne, aby na stronie internetowej był duży ruch?

Kiedy internet raczkował, to właściwie szczytem osiągnięcia było, jeżeli jakaś firma posiadała własną stronę internetową. Jeżeli ktoś, kto prowadził jednoosobową działalność osobową, miał stronę internetową, to w zasadzie był to przepis na gwarantowany sukces. Obecnie jednak sytuacja mocno się zmieniła. Samo posiadanie strony internetowej już nie wystarczy, ponieważ w zasadzie każdy posiada stronę internetową. Żeby na naszej stronie był duży ruch, który przyniesie nam klientów, musimy spełnić przynajmniej kilka warunków. Pierwszym i podstawowym jest jakość strony internetowej, czyli szata graficzna, to czy jest intuicyjnie skonstruowana, czy jest napisana w taki sposób, że płynnie działa oraz tak naprawdę, co możemy na przykład przez stronę internetową zrobić. Jeżeli mamy strony internetowe dwóch hydraulików, gdzie na jednej możemy zobaczyć numer telefonu oraz to, w jaki sposób hydraulik jest reklamowany, natomiast na drugiej mamy to samo, a dodatkowo możemy online umówić wizytę hydraulika w domu, to na pewno ta druga strona, będzie częściej odwiedzana. W grę wchodzi tutaj jeszcze pozycjonowanie strony oraz to ile to kosztuje.

Co to jest skuteczne pozycjonowanie strony internetowej?

Ile się płaci za pozycjonowanie strony
Ile się płaci za pozycjonowanie strony

Jeżeli kiedykolwiek wpisywaliśmy jakąś frazę w wyszukiwarce internetowej, najczęściej odwiedzaliśmy maksymalnie pierwszych dziesięć wyników, które się pokazywały. Dla każdej firmy sprawienie, aby to ich strona internetowa znalazła się w tych pierwszych wyszukiwaniach na stronie internetowej, jest w zasadzie najważniejszą rzeczą z punktu widzenia marketingu internetowego. Tylko co sprawia, że wyszukiwarka pokazuje nam te strony, a nie inne. Jak się okazuje, jest to zaleta dobrego pozycjonowania SEO strony. Strony możemy pozycjonować na wiele sposobów, ale najlepiej jest po prostu, umieścić na niej bardzo dużo merytorycznych treści, które zawierają w sobie frazy wyszukiwane przez użytkowników przeglądarek internetowych. To jednak oczywiście jest najważniejszy, ale jednak przysłowiowy wierzchołek góry lodowej, ponieważ na pozycjonowanie strony, wpływ mają na przykład takie czynniki jak sumaryczna liczba odwiedzin, oceny tej strony na przykład w przeglądarce Google, jak również zastosowanie w różnego rodzaju reklam, ale przede wszystkim reklam zdecydowanie bardziej zaawansowanych, takich jak reklamy natywne, linkowanie tych stron na różnego rodzaju forach czy portalach.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

Na postawione wyżej pytanie w zasadzie nie ma odpowiedzi. Żadna firma nie będzie w stanie nam powiedzieć, że wypozycjonowanie naszej strony do takiego lub innego poziomu, będzie nas kosztowało tyle a tyle. Podobnie nikt nie będzie w stanie nam określić, jak długo pozycjonowanie takiej strony będzie trwało. Możemy jedynie określić, że na przykład pozycjonowanie jednej strony będzie tańsze oraz szybsze, natomiast innych będzie bardziej kosztowne oraz będzie trwało dłużej. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że łatwiej pozycjonuje się strony, które dotyczą takich branż, które są raczej niszowe, a konkurencja jest niewielka. Tym lepiej się pozycjonuje stronę internetową, im konkurencja jest mniejsza. Szybciej również możemy spodziewać się efektów takiego pozycjonowania. Z drugiej strony, jeżeli na przykład na rynek wchodzi nowa firma odzieżowa, to pozycjonowanie jest strony, będzie niezwykle trudne, przede wszystkim dlatego, że na rynku istnieje bardzo dużo marek, które wydają już teraz olbrzymie sumy na to, żeby ich strony były dobrze wyświetlane, i zaatakowanie ich pozycji, będzie długotrwałe oraz kosztowe.

Czy pozycjonowanie strony to wszystko?

Jeżeli chodzi o koszty, to musimy również zwrócić uwagę na to, że jeżeli strona, którą chcemy pozycjonować, osiągnie zadowalający pułap, to aby został on utrzymany, musimy w dalszym ciągu inwestować w pozycjonowanie. Niestety działa to na takiej zasadzie, że jeśli na przykład pozycjonowana strona będzie na miejscu pierwszym wyników wyszukiwania, to nawet jeżeli przez miesiąc nie będziemy robili niczego w tym kierunku, aby to miejsce utrzymać, to najprawdopodobniej nasza strona powoli zacznie spadać. Wynikową tego jest po prostu zwykłe stwierdzenie, że jeśli chcemy mieć wypozycjonowaną dobrze stronę internetową, to nie wystarczy tylko zrobić to raz, tylko musimy cały czas to inwestować i większość firm jest tego świadoma, że jest to kolejny nieunikniony koszt w prowadzeniu działalności gospodarczej.