Ile kosztuje ozonowanie

Ile kosztuje ozonowanie

Usługi Zdrowie

Ile kosztuje ozonowanie – ozonowanie pomieszczeń to tak naprawdę jeden z lepszych sposobów (jak nie najlepszy) na zachowanie w nich czystości, a do tego wręcz idealnej higieny. Ozonowania nie możemy wykonać we własnym zakresie. Usługę tą oferuje specjalistyczna firma, który dysponuje między innymi specjalistycznym sprzętem. Sprawdźmy ile musimy zapłacić za usługę ozonowania?

Czy warto zdecydować się na ozonowanie?

Czy również dużo słyszysz ostatnimi czasy o konieczności zachowania własnej higieny, jak i także wspólnych przestrzeni? Pewnie tak. Nadeszły takie czasy, w których konieczna jest dezynfekcja rąk oraz dokładne mycie poszczególnych powierzchni, jak chociażby meble czy też klamki oraz włączniki światła. Pewnie większość z nas zdawała sobie sprawę z samej potrzeby dezynfekcji, ale teraz jest to temat niezwykle ważny.

W związku z powyższym zaczęto ozonować mieszkania, jak i także ozonować biura czy też obiekty użyteczności publicznej. Zaczęliśmy sobie stawiać, że nasze zdrowie jest najważniejsze. Ozonowanie to strzał w dziesiątkę, ponieważ ozon działa na wszelkie drobnoustroje, które powodować mogą choroby. Do nich należą alergeny, pierwotniaki, grzyby, wirusy czy też bakterie.

Nawet bardzo częste mycie pomieszczeń nie pozwala na zachowania takowej czystości, jak właśnie przy ozonowaniu. Jednak oczywiście czyszczenie podłóg, blatów czy też klamek można wykonać we własnym zakresie. Ozonowanie pomieszczeń należy pozostawić firmom, które posiadają ozonatory. Zostawia się je najczęściej w pomieszczeniu na pewien określony czas, przez który człowiek nie może w żadnym wypadku wchodzić do środka. Ozonowanie pozwala na pozbycie zarazków z powierzchni drzwi, podłóg, mebli czy też innych zakamarków, do których nam bardzo trudno dotrzeć. Jeśli zachowane zostaną wszelkiego rodzaju procedury, ozonowanie pomieszczeń jest bardzo bezpieczne, jak i także stosunkowo trwałe.

Z jakim wydatkiem musimy się zmierzyć?

Ile kosztuje ozonowanie
Ile kosztuje ozonowanie

Na pewno interesuje nas z jakimi kosztami musimy się liczyć? Tak naprawdę na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko jest zależne od samego sposobu naliczana opłat przez firmę oraz także na powierzchni pomieszczenia, które zamierzamy zdezynfekować. Obecnie firmy mają różne sposoby naliczania opłat. Jednym z nich jest stawka, którą należy uiścić za ozonowanie jednego metra kwadratowego. Zasada jest taka, że im więcej metrów chcemy zdezynfekować, tym zapłacić musimy więcej. Jednak koszt jednostkowy za metr kwadratowy jest tym mniejszy, im więcej metrów ma dane pomieszczenie.

Ozonowanie pomieszczenie, które ma na przykład pięćdziesiąt metrów kwadratowych, to koszt między 250 a 300 złotych. Z kolei ozonowanie pomieszczenia o wielkości stu metrów kwadratowych to koszt jakiś 650 złotych. Bardzo ważna jest także sama wysokość pomieszczeń. Na ogół ceny są takie same, jeśli ma ono mniej, niż 3,5 metra wysokości. W przypadku pomieszczeń nieco wyższych cena jest podawana każdemu z klientów indywidualnie. Firmy, które się zajmują ozonowaniem naliczają także opłaty według czasu pracy samego ozonatora. Za pierwszą godzinę najczęściej płacimy około pięćdziesiąt złotych. Każda następna będzie nas kosztowała więcej. Może to być nawet cena stu złotych za godzinę. Najczęściej firmy wybierają jedną czy też drugą metodę naliczania opłat. Mało, która firma stosuje rozliczanie w mieszanej formie. Na rynku jednak działa sporo przedsiębiorstw tego typu, a ich oferta jest mocno zróżnicowana.

Od czego jest zależna cena ozonowania pomieszczenia?

Przy określeniu samej kwoty, jaką zapłacić musimy za ozonowanie pomieszczeń, weźmy pod uwagę głównie ich powierzchnię łączną. Jednak nie jest to jedyny z wyznaczników kwoty, którą nam przyjdzie zapłacić. Wpływa na nią również dostępność ozonujących firm w konkretnym miejscu oraz na zapotrzebowanie na usługi tego typu. Z pewnością w większych miastach zapłacimy nieco więcej. Z kolei w miejscowościach mniejszych – o wiele mniej. Weźmy także pod uwagę, że przez okres epidemii koronawirusa usługi ozonowania kosztować mogą jeszcze więcej, niż zwykle. Pozostaje pytanie, czy cena się zmienia, gdy chodzi o ozonowanie gospodarczych lokali? Firmy na ogół nie przyjmują cennika osobnego dla osób prywatnych oraz dla podmiotów gospodarczych. Możliwa jednak jest sytuacja, w której przedsiębiorca zapłaci znacznie mniej, niż chociażby właściciel mieszkania. Dlaczego tak się dzieje? Powodem jest fakt, że korzystanie częste z usług ozonowania zależne jest od przypadku konkretnego, a ceny, które są podane jedynie są cenami orientacyjnymi.

Firmy, które zajmują się ozonowaniem zachęcają także do tego, aby korzystać ze specjalnych pakietów. W skład takich pakietów wchodzi zwykłe ozonowanie pomieszczeń i samochodu czy też samochodów. Wówczas klient indywidualny zapłaci mniej w przeliczeniu za daną usługę. Wydaje nam się to rozsądne rozwiązanie.

Na sam koniec dodajmy, że nie powinniśmy wybierać najtańszej firmy na rynku. Raczej sugerujmy się jakością oferowanych usług. Chcemy być zadowoleni z efektu końcowego.