Skuteczne sposoby walki z cellulitem

Skuteczne sposoby walki z cellulitem

Uroda

Skuteczne sposoby walki z cellulitem – W dzisiejszych czasach coraz bardziej przejmujemy się kwestiami związanymi z naszym wyglądem i urodą. Staramy się wyglądać atrakcyjnie i z klasą. W tym celu coraz większą uwagę i dbałość przywiązujemy do ułożenia zdrowego jadłospisu oraz codziennej aktywności fizycznej. Można powiedzieć, że teraz coraz bardziej świadomie się starzejemy.

Jednym z największych wrogów współczesnych kobiet w dążeniu do pięknego i zgrabnego ciała jest cellulit, zwany potocznie cellulitem, którego wszyscy nienawidzimy. To niezwykle trwała wada kosmetyczna, która dotyka większość z nas. Czy jesteśmy wobec tego zupełnie bezsilni? Więc nie! Sposobów na walkę z podstępnym wrogiem jest wiele, więc pozbycie się cellulitu jak najbardziej realne…

Główne przyczyny powstawania cellulitu

Skórka pomarańczowa najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, pośladkach i brzuchu. Czasami zakrywa również ramiona i podudzia. Na pierwszy rzut oka plamy te są usiane nieestetycznymi guzkami, które po ściśnięciu przypominają skórkę pomarańczy – stąd nazwa. Cellulit rozwija się z wielu powodów, ale uważa się, że głównym winowajcą jest zbyt mało lub brak ruchu, siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta składająca się głównie ze słodyczy i fast foodów, a także zaburzenia równowagi hormonalnej i stałe przyjmowanie leków, takich jak doustne środki antykoncepcyjne , często powodują zatrzymanie płynów i bolesne obrzęki w organizmie. Znajomość przyczyn powstawania cellulitu ułatwi dobór skutecznych kuracji – najlepiej eliminujących problem bezpośrednio u jego źródła – zamiast tylko chwilowo go tuszować.

Medycyna estetyczna a problemy cellulitowe

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna i nowoczesna kosmetologia rozwinęły się na bardzo wysokim poziomie. Dlatego odwiedzając tego typu gabinety z pewnością spotkamy się z szeroką gamą zabiegów, dzięki którym pozbycie się cellulitu https://www.m-estetica.pl/zabieg/bodyshaper-redukcja-cellulitu jeszcze nigdy nie było szybsze i bezbolesne. Bardzo skutecznym, tanim i łatwym sposobem na pozbycie się cellulitu może być masaż bańką chińską wykonywany w większości gabinetów masażu i gabinetów kosmetycznych. Choć medycyna estetyczna jest świetnym narzędziem do pozbycia się cellulitu, warto poznać także inne skuteczne rozwiązania – eliminację problemu od wewnątrz. Dzięki nim cellulit nie powraca zbyt często.

Aktywność fizyczna i zdrowa dieta to klucz do sukcesu

Aby pozbyć się cellulitu, należy najpierw usunąć z naszego otoczenia czynniki, które prowadzą do jego powstawania. W praktyce oznacza to, że w naszej diecie powinny znaleźć się zdrowe nawyki żywieniowe poparte regularną aktywnością fizyczną. Unikajmy wszystkiego, co sztuczne i przetworzone, pełne chemii i konserwantów – toksyny z jedzenia i napojów często osadzają się w naszych tkankach wraz z zatrzymywaną wodą, co powoduje cellulit oraz nieprzyjemne i bolesne powstawanie obrzęków.

Skuteczne sposoby walki z cellulitem
Skuteczne sposoby walki z cellulitem

Dlatego w zdrowej diecie antycellulitowej nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców – zwłaszcza cytrusów, które pomagają wypłukiwać nadmiar toksyn i wody z organizmu, dużej ilości niegazowanej wody mineralnej lub źródlanej, która ma działanie moczopędne i łagodne działanie przeczyszczające Efekt herbaty ziołowej, chude mięso i produkty mleczne oraz produkty pełnoziarniste – bogate w błonnik pokarmowy.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, każdy z nas powinien wybrać taką, która najbardziej nam odpowiada i sprawia nam najwięcej frajdy. Może to być jazda na rolkach lub rowerze, bieganie, pływanie lub spacer. W popularnych siłowniach i klubach fitness odbywają się również specjalistyczne zajęcia antycellulitowe, których zadaniem jest likwidacja cellulitu oraz wzmocnienie dolnych partii ciała: ud, pośladków i brzucha. Skuteczne w walce z cellulitem są również zajęcia spinningowe, które polegają na pedałowaniu na rowerze w rytm muzyki imitującej jazdę na rowerze górskim. Potrafią skutecznie zmęczyć i spalić sporo kalorii.

Starania o likwidację cellulitu od zewnątrz należy również wspierać odpowiednią pielęgnacją, między innymi poprzez regularne nakładanie specjalnych kremów i balsamów ujędrniających i wygładzających na miejsca dotknięte chorobą. Połączenie wielu metod w jedną stanie się skuteczną bronią w walce z cellulitem. Sposobów na pozbycie się cellulitu jest wiele – tak naprawdę jeden z nich nie wystarczy, aby raz na zawsze wygrać tę żmudną walkę z wrogiem. Same kremy antycellulitowe nie zdziałają cudów, jeśli nie będziemy ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać.

Kluczem do skutecznej walki i eliminacji cellulitu jest oczywiście dieta i aktywność. Z drugiej strony popularne środki oferowane przez współczesną medycynę estetyczną, suplementy antycellulitowe czy skoncentrowane kremy i balsamy antycellulitowe mogą być lepszym uzupełnieniem ćwiczeń i diety.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl