Balijski masaż gorącymi kamieniami

Balijski masaż gorącymi kamieniami

Zdrowie Usługi

Ten rodzaj masażu zyskuje na popularności ze względu na swoje dobroczynne właściwości. Co to jest masaż gorącymi kamieniami i do czego służy? Balijski masaż gorącymi kamieniami w Warszawie to niesamowity sposób na relaks, łączący prozdrowotne właściwości termoterapii, aromaterapii, akupresury i drenażu. Technika tego masażu opiera się na teorii, że energia przepływa przez ciało. Przepływ ten usprawniamy układając kamienie w punktach energetycznych znajdujących się w naszym ciele, a następnie przenosząc je pomiędzy tymi punktami.

Jakiego kamienia używa się do masażu?

Co ciekawe, nie ma znaczenia, jakiego kamienia używa się do masażu. Istnieje wiele rodzajów kamieni, każdy o innych właściwościach. Można je jednak podzielić na dwie podstawowe grupy:

Co to jest masaż gorącymi kamieniami?

Balijski masaż gorącymi kamieniami
Balijski masaż gorącymi kamieniami

Czarny kamień to zazwyczaj bazalt. Jest ich ponad 50. Co ważne, wydobywa się je z dna morskiego. Dzięki temu są idealnie gładkie i owalne. Uzyskuje się ją, ponieważ kamienie te od dawna leżą na dnie morza, obmywane przez prądy i fale, absorbując czystą pozytywną energię. Aby nie straciły swoich właściwości, muszą być składowane w oceanach, wodzie morskiej lub źródłach, gdzie mogą również usuwać negatywną energię pochłoniętą od poprzedniego klienta. Czarny kamień przed założeniem jest podgrzewany do temperatury około 50 stopni Celsjusza. Dzięki właściwościom bazaltu pozostają gorące niemal przez cały czas masażu, pobudzając krążenie krwi.

Biały kamień jest inny, jest wykonany z różnych rodzajów marmuru. Dłoń jest naturalnie chłodna i powinna być schłodzona przed masowaniem, szczególnie w przypadku opuchniętych i posiniaczonych miejsc. Ich delikatne, przyjazne dla skóry działanie sprawia, że ​​są często stosowane w masażach twarzy lub jako uzupełnienie dotychczasowych masaży Black Stone.

Kto może skorzystać z masażu kamieniami?

Z tego typu spa skorzystają prawie wszyscy, ale w szczególności skorzystają na tym niektórzy ludzie. Szczególnie polecany osobom cierpiącym na przewlekły stres, urazy czy nerwice. Relaksujący charakter masażu pomaga ukoić nerwy, przywrócić wewnętrzny spokój i zmniejszyć poziom stresu. Masaż kamieniami może być również cenną formą leczenia. Jest często stosowany w celu powrotu do zdrowia po różnego rodzaju kontuzjach i wspomaganiu powrotu do zdrowia po długiej lub uciążliwej chorobie. Jest również korzystny w leczeniu stanów związanych z niektórymi chorobami neurologicznymi i reumatycznymi. Dodatkowo pomaga nawet przy zaparciach.

Jak działa ten masaż i jak jest skuteczny?

Wszystko to można osiągnąć stosując odpowiednie techniki masażu. Właściwy masaż nie tylko przyczynia się do uczucia głębokiego odprężenia i trwałego odprężenia, ale także redukuje stres. W rzeczywistości znacznie poprawia krążenie krwi, zmniejszając w ten sposób obrzęki i zapobiegając chorobom serca. Świetnie wpływa również na nasze mięśnie. Przyspiesza ich regenerację, odpręża i zwiększa elastyczność. Nasza skóra również skorzysta na takim masażu. Jej jędrność wzrasta dzięki odpowiedniemu wsparciu odżywczemu. Znany jest również dobroczynny wpływ tego masażu na ogólną kondycję organizmu i odporność.

Kto nie może skorzystać z masażu kamieniami?

Jak w przypadku każdego rodzaju masażu lub każdego zabiegu spa, istnieją pewne przeciwwskazania do balijskiego masażu gorącymi kamieniami. Nie należy go stosować przede wszystkim u osób z nadmierną kruchością kości lub wadami serca, a także z zakrzepicą czy zapaleniem żył. Kobiety w ciąży również nie powinny korzystać z tego masażu. Przeciwwskazaniami są również nowotwory, choroby zakaźne, ostre stany zapalne i gorączka.

Jak wygląda proces masażu?

Początkowa część leczenia jest taka sama jak każdego innego leczenia uzdrowiskowego. Należy zdjąć ubranie, udać się do toalety i ewentualnie wziąć prysznic, aby wyleczyć się czysto i odświeżyć. Następnie połóż się na plecach lub na brzuchu. To zależy od leczonej części ciała.

Pierwsza część masażu polega na umieszczeniu kamieni na ciele w miejscu tzw. czakr. Są to punkty energetyczne, które naturalnie występują w naszym ciele. Znajdują się wzdłuż kręgosłupa oraz w miejscach takich jak palce u rąk i nóg.

Podczas gdy my leżeliśmy pod kamieniami leczniczymi, masażystka przygotowywała inne kamienie. Odbywa się to poprzez zanurzenie ich w olejkach eterycznych lub oliwie z oliwek. Masuj przestrzenie między czakrami tym kamieniem, aby poprawić przepływ energii.

Zazwyczaj masaż wykonuje się najpierw czarnymi (tj. gorącymi) kamieniami, a następnie białymi (tj. zimnymi) kamieniami. Te masaże można również stosować naprzemiennie dla lepszych rezultatów.