Piaskowanie Szczecin

Piaskowanie Szczecin

Usługi Budownictwo

Piaskowanie Szczecin – czyszczenie poprzez piaskowanie to proces usuwania osadów za pomocą piasku lub innego materiału ściernego. Ścierniwo wylatuje z węża piaskowanego z dużą prędkością i zrzuca cały brud z powierzchni. Cząsteczki są przyspieszane przez sprężone powietrze z kompresora. Małe firmy oraz indywidualni przedsiębiorcy zgłaszają się do naszej firmy wykonującej piaskowanie w Szczecinie z prośbą o czyszczenie różnych obiektów. Najczęściej są to: samochody, statki, ściany garaży czy murowanych domów, które pociemniały od sadzy, starości i rdzy. Ściany stają się czyste, powierzchnia nabiera oryginalnego koloru.

Kiedy stosuje się piaskowanie w Szczecinie?

Piaskowanie stosuje się przed malowaniem lub spawaniem. Przygotowuje powierzchnię i nadaje jej szorstkość, aby powłoka lepiej się układała i trzymała. Wykonujemy usługę piaskowania w Szczecinie przedmiotów metalowych, drewnianych, murów. Na przykład ten proces czyszczenia pomaga dopracować wygląd mebli drewnianych, usunąć przyciemnioną górną warstwę i usunąć zadziory.

Piaskowaniu w Szczecinie podlegają:

 • Naczepy i przyczepy.
 • Felgi stalowe oraz aluminiowe.
 • Płoty.
 • Kontenery.
 • Barierki.
 • Zbiorniki na paliwo, wodę.
 • Silosy na cement.
 • Drewno.
 • Maszyny rolnicze: siewniki, ciągniki.
 • Powierzchnie z kamienia i cegły itd.

Piaskowanie usunie:
Rdzę, zgorzelinę, starą farbę, pleśń, sadzę, tłuszcz, olej odpadowy, stopione materiały izolacyjne.

Profesjonalne piaskowanie metalu

Nasza firma oferuje usługę piaskowania powierzchni metalowych. Przed nałożeniem powłok ochronnych na metal konieczna jest specjalna obróbka w celu usunięcia produktów korozji, brudu czy śladów zgorzeliny. Nasi specjaliści wykonujący piaskowanie w Szczecinie całą procedurę przeprowadzają sprawnie. Posiadamy cały sprzęt niezbędny do tego procesu technologicznego. W naszym warsztacie piaskowanie metali odbywa się przy użyciu niezawodnego i wydajnego sprzętu.

Cechy piaskowania metalu

Piaskowanie ma szereg niewątpliwych zalet:

 • Nie zmniejsza grubości produktu metalowego podczas piaskowania.
 • Daje lekką chropowatość, co znacznie poprawia przyczepność metali z powłoką ochronną.
 • Charakteryzuje się dużą szybkością i oszczędnością.
 • Dokładnie czyści powierzchnię produktów.

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że piaskowanie metalu odtłuszcza powierzchnię. W rzeczywistości czyszczenie metalu, który nie został wcześniej odtłuszczony, prowadzi jedynie do negatywnych konsekwencji: mikrocząsteczki tłuszczu są zatykane przez ścierniwo w głąb profilu i negatywnie wpływają na przyczepność powłok ochronnych, obniżając jakość wykonywanej pracy i żywotność.
Liczne badania prowadzone na całym świecie od dawna potwierdzają, że żywotność powłok ochronnych bardziej zależy od jakości przygotowania powierzchni niż od jakości nałożonej powłoki i sposobu jej nakładania. Piaskowanie metali zyskało dużą popularność ze względu na powszechne stosowanie stali jako głównego materiału konstrukcyjnego, który podczas eksploatacji ulega różnego rodzaju korozji.

Piaskowanie w Szczecinie – drewno

Jesteśmy gotowi zaoferować naszym klientom profesjonalne piaskowanie w Szczecinie wyrobów drewnianych o dowolnej złożoności. Używamy certyfikowanego sprzętu i dajemy gwarancję na prace naszych specjalistów. Piaskowanie wyrobów z drewna to czyszczenie ścierne na zimno powierzchni ze zgnilizny, śladów oleju, spalenia i wszelkich innych, nawet silnie zakorzenionych zanieczyszczeń.
Podczas piaskowania cząstki z dużą prędkością zderzają się z zanieczyszczeniami i usuwają je z produktu. Jednocześnie procedura sprawia, że powierzchnia jest nie tylko całkowicie czysta, ale także trochę szorstka. Dzięki temu znacznie zwiększa się jego przyczepność do farby lub nałożonej powłoki ochronnej.
Piaskowanie może być jednym z trzech rodzajów:

 • Lekkie. Używane przy usuwaniu starej powłoki. Oczyszczona część wygląda na stosunkowo czystą.
 • Średnie. Skrupulatne czyszczenie powierzchni. Stosuje się go, gdy konieczne jest usunięcie śladów oleju lub produktów naftowych, które nie wnikają zbyt głęboko.
 • Głębokie. Pozwala wyeliminować nawet głębokie zabrudzenia i uporczywą zgniliznę. Po zakończeniu obróbki produkt jest polerowany i przygotowywany do barwienia.

Szereg zastosowań piaskowania drewna

Piaskowanie w Szczecinie znajduje zastosowanie podczas prac remontowo-budowlanych, a także przy przygotowywaniu elementów drewnianych do malowania lub nakładania powłoki ochronnej.
Nie można się bez niego obejść w takich przypadkach:

 • Czyszczenie części drewnianych przed wykonaniem renowacji.
 • Usuwanie starej powłoki z powierzchni drewna, MDF lub sklejki.
 • Odtłuszczanie powierzchni przed nałożeniem lakieru lub farby.
 • Usuwanie śladów tłuszczu lub zgnilizny przed malowaniem.

Dlaczego piaskowanie w Szczecinie jest tak popularne?

Piaskowanie Szczecin
Piaskowanie Szczecin

Jeśli szukasz odpowiedniego sposobu na oczyszczenie metalu, drewna, cegły i kamienia, to w większości przypadków najlepszym wyborem będzie zamówienie piaskowania w Szczecinie. Ze względu na wysoką wydajność i ekonomiczność piaskowanie od wielu lat jest najpopularniejszą metodą czyszczenia i przygotowania przed nałożeniem powłok ochronnych. Technologia piaskowania nie stoi w miejscu: pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne i udoskonalane są stare rozwiązania, pozwalające na zwiększenie wydajności pracy oraz poprawę bezpieczeństwa urządzeń. Szeroka gama nowoczesnych materiałów ściernych umożliwia dobranie optymalnych materiałów do szerokiej gamy zadań. Piaskowanie ścian z pianobetonu, cegły, betonu, drewna, płyt i wszelkich innych materiałów jest znacznie tańsze niż ręczne usuwanie brudu, resztek cementu, starej farby. Specjaliści naszej firmy pomogą szybko i niedrogo przygotować powierzchnię do dalszych prac.