Kosiarki

Kosiarki

Motoryzacja

Wybór odpowiedniej kosiarki nie jest sprawą tak oczywistą, jakby mogło się nam wydawać. Ich ilość i ich rodzajów jest tak dużo, że trudno jest się zdecydować na jedno, konkretne rozwiązanie, które będzie w stanie nas zadowolić i usatysfakcjonować. Poniżej przedstawimy każdą z nich, co może okaże się być kluczowe dla zakupu tego jednego, konkretnego rozwiązania. Dobrze jest postawić na sklep, który posiada szeroką ofertę produktów, który ma doradztwo i który będzie w stanie sprostać naszym potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom w pełni. Wiadomo, iż zależy nam na kosiarce, która okaże się być doskonałą opcją absolutnie dla każdego.

Kosiarki spalinowe – czy warto na nie stawiać?

Kosiarki
Kosiarki

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, na pewno największą popularnością cieszą się dziś kosiarki spalinowe. Te są doskonałe zarówno na małe, jak również, jeśli nie szczególnie na duże tereny. Wystarczy tylko dobrać konkretne parametry, by uzyskać sprzęt, który okaże się być niezawodny w swoim działaniu. Kluczowe znaczenie ma bowiem waga, moc, napęd lub jego brak, szerokość koszenia, czy na przykład pojemność kosza. W gruncie rzeczy każdy z tych elementów odgrywa bardzo ważną rolę, aby móc w pełni cieszyć się doskonałym i wartym uwagi zakupem. Taka kosiarka doskonale sprawdzi się i na gładkiej, równej powierzchni i idealnie poradzi sobie na nierównym terenie, na skarpach i na górkach. Największą ich zaletą jest to, że mają one dużą moc, a więc są tak skuteczne w swoim działaniu absolutnie wszędzie. Co jeszcze przemawia za ich zakupem? Dzięki temu, że mają pojemny kosz, nie trzeba co chwilę przerywać pracy, by opróżnić pojemnik. Co więcej, wiele modeli posiada możliwość mulczowania czy zbierania liści i drobnych odpadów. Plusem jest także to, że istnieje możliwość ustawienia regulacji wysokości koszenia czy też ustawienia siły wciągania skoszonej trawy. A czy mają one jakieś minusy? Oczywiście, że tak. Każde, nawet najlepsze rozwiązanie ma wady, które są jak najbardziej zrozumiałe. Największą z nich jest to, że wydają stosunkowo duży hałas, konieczne jest używanie do nich paliwa, a więc i tym samym zwiększa się emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Do tego, jeśli nie mają one rozrusznika, ich odpalenie dla niektórych osób może stanowić nie lada problem. I oczywiście na końcu – cena. Te najtańsze nawet modele są dużo droższe, niż kosiarki elektryczne czy ręczne. Wybierając taką, należy znaleźć dla siebie jak najlepsze rozwiązanie, aby móc postawić na produkt, który po prostu okaże się być najlepszy.

Kosiarki elektryczne – dla kogo to dobry wybór?

Dawniej na kosiarki elektryczne stawiali praktycznie wszyscy. Taka sprawdza się doskonale do płaskich i małych trawników. Można wybrać małą, jeśli nasz trawnik jest faktycznie niewielki lub średnią, jeśli ma nieco większą powierzchnię. Taka kosiarka nie emituje spalin, a więc dla fanów ekologii na pewno jest doskonałym wyborem. Pracuje bardzo cicho i bez żadnego wysiłku jest w stanie uruchomić ją absolutnie każdy. Koszty jej utrzymania są bardzo niskie. A minusy? Na pewno największą jest kabel, który taka kosiarka posiada i który znacząco zmniejsza komfort i wygodę koszenia. Pląta się on między nogami, a do tego trzeba uważać, aby go nie przejechać, co niestety zdarza się bardzo często. Takie kosiarki mają węższą ścieżkę cięcia, stąd też koszenie trwa dłużej. Nie mają również i tak dużej mocy, jak te spalinowe, co także przekłada się na szybkość i efektywność wykonanej pracy. Często ludzie decydują się na kosiarkę, która posiada akumulator. Niestety, ale w większości przypadków taka opcja okazuje się być wcale nieciekawym wyborem, bowiem akumulator nie starcza na zbyt długo i nie ma możliwości, by przy jednym naładowaniu poradzić sobie z całą powierzchnią trawnika.

Kosiarki ręczne – idealne opcje dla małych trawników

Dla wszystkich tych osób, które posiadają niewielkich powierzchni trawniki, z pewnością takie kosiarki ręczne mogą okazać się bardzo dobrym wyborem. Są one sprawdzone, odpowiednio dopasowane i dopracowane, stanowią idealny wybór absolutnie dla każdego. Takie kosiarki tną trawę szeregiem zakrzywionych łopatek, które to obracają się na wałku. Ten typ jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy tylko raz na jakiś czas ją wyczyścić i posmarować, by spełniała swoje zadania doskonale. Jest cicha w swojej pracy. Dobrze jest postawić na taką, która ma regulację wysokości koszenia, bowiem w ten sposób nie narazimy jej na zbyt krótką wysokość. Powyżej wymienione kosiarki są najczęściej kupowanymi produktami na rynku. Można oczywiście także zdecydować się na automaty, można wybrać kosiarki samojezdne w formie traktorów. Tak naprawdę kluczowe znaczenie ma to, by konkretna kosiarka była dopasowana do konkretnego terenu, jak również i do potrzeb samego właściciela. W gruncie rzeczy nie tak łatwo kupić idealny model, ale przy odpowiednio zdobytej wiedzy, na pewno w końcu uda się tego zakupu w dziesiątkę dokonać.