Jak umeblować pokój

Jak umeblować pokój

Wnętrza

Jak umeblować pokój – hitem ostatnich miesięcy są meble w kolorze wenge. Co warto o nich wiedzieć? Dlaczego coraz więcej osób kupuje takie elementy wyposażenia do swoich domów lub mieszkań? Zastanawiasz się, jakie kolory ścian do nich dobrać? Zależy Ci także na kilku gustownych dodatkach? Sprawdź zatem, co będzie się świetnie komponować z meblami w kolorze wenge. Okazuje się, że wyboru jest (wbrew temu, co sądzą niektórzy) całkiem sporo…

Meble w kolorze wenge: poznaj najważniejsze informacje

Klienci w czasie wyboru nowych elementów wyposażenia (np. do własnego pokoju, czy salonu) chętnie decydują się na to rozwiązanie. W ostatnim czasie meble w kolorze wenge robią prawdziwą furorę. I nie należy spodziewać się nagłej zmiany tego trendu. Są to eleganckie elementy wyposażenia w kolorze ciemnej czekolady. Nie da się ukryć, że Klienci stawiają na takie rzeczy z rozmaitych powodów. Nie tylko chodzi tutaj o elegancki kolor, który jest dodatkowo bardzo uniwersalny. Taka barwa znakomicie pasuje do rozmaitych aranżacji. Klasycznych, czy tych bardziej nowoczesnych… Wspominaliśmy o tym, że meble w kolorze wenge są uniwersalne. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że umiejętne zaaranżowanie pomieszczenia wcale nie jest takie proste. Szczególnie dla osób początkujących, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tymi elementami wyposażenia. Co jeszcze jest warte uwagi? Takie meble w kolorze wenge są odpowiedzią na zmieniające się trendy. Chcesz mieć elementy wyposażenia, które zawsze będą na czasie? W takim razie warto zastanowić się nad tym asortymentem. Na dodatek porządne meble w kolorze wenge są solidne. Inna ciekawostka jest zaś taka, że sama nazwa pochodzi od egzotycznego drzewa, które występuje… jedynie na terenie Środkowej Afryki.

Na jaki kolor ścian się zdecydować?

Jak umeblować pokój
Jak umeblować pokój

Zależy Ci na tym, by wszystko odpowiednio do siebie pasowało? Posiadasz już meble w kolorze wenge? Na początek warto zastanowić się, jaki kolor ścian będzie tutaj właściwie korespondował. Wiesz już, że meble w kolorze wenge mają barwę ciemnej czekolady. Warto tutaj zatem zadziałać na zasadzie kontrastu. Eksperci od aranżacji wnętrz podkreślają, że dobrze byłoby zestawiać te elementy wyposażenia ze ścianami w jasnych kolorach. W innym wypadku możesz doprowadzić do efektu nadmiernego przytłoczenia. Jeśli wybierzesz meble w kolorze wenge, a ściany pomalujesz na ciemno, to dane pomieszczenie będzie dość ponure w ogólnym odbiorze. Fachowcy zaznaczają, że trzeba zdecydować się przede wszystkim na ciepłe tonacje bieli. Ewentualnie do dyspozycji są rozmaite, pastelowe kolory. W tym gronie do wyboru są np. lawenda, pistacja, mięta, brzoskwinia itp. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na jasne kolory ścian? Nie tylko po to, by dobrze dopasować barwę do zastosowanych mebli z tej grupy. Wybór jasnego koloru optycznie powiększa wnętrze. Jest to zatem opcja szczególnie polecana osobom, które np. posiadają teraz kawalerki lub małe mieszkania dwupokojowe itp. Czy w grę wchodzą tylko „gołe” ściany? Absolutnie nie! Możesz zdecydować się np. na jasne kolory i delikatne tapety. A może (mimo wszystko) zależy Ci na tym, by wnętrze nabrało bardziej wyraźnego charakteru? Ważny jest i tak umiar. Chcesz postawić na nieco bardziej odważne, wyraziste kolory? Ok, ale pomaluj tak co najwyżej jedną ścianę. W przypadku pozostałych zdecyduj się na relatywnie jasne kolory. Taka aranżacja będzie nowoczesna, harmonijna i zarazem nieco zadziorna. Zbyt duża liczba mocnych, wyrazistych barw nie jest rekomendowana. Także pod kątem naszego samopoczucia. Mocno intensywne kolory potrafią być bowiem na dłuższą metę męczące dla naszych oczu. Szczególnie jeśli np. w swoim pokoju od czasu do czasu czytasz książki itd.

Jakie dodatki będą najbardziej odpowiednie?

Tutaj także bardzo ważne jest to, by wszystko dokładnie przemyśleć przed zakupami… Wszak meble typu wenge nie powinny być zestawiane z dodatkami o podobnej kolorystyce. W ten sposób można niestety spowodować efekt przytłoczenia konkretnego pomieszczenia. Nie chcesz wprowadzać ponurej atmosfery? Zbyt dużo czarnego koloru tak zaś właśnie działa. W takim razie warto zdecydować się na kolorowe dodatki. Mogą to być np. firanki i zasłony w odpowiedniej tonacji. Bardzo dużo osób poleca kolorowe poduszki. Tak samo, jak dywany. Dzięki takiemu podejściu kolor ciemnej czekolady zostanie właściwie „przełamany” i nie będzie on aż tak bardzo dominował nad innymi częściami konkretnego pomieszczenia. Na pewno nie powinno się stosować np. brązowych firanek i zasłon. Wszystko dlatego, że będą one praktycznie „niewidoczne” na tle mocno rzucającego się w oczy koloru ciemnej czekolady. Byłoby to zatem bezsensowne. Nie wiesz, jak to wszystko krok po kroku urządzić? Masz sporo wątpliwości w kontekście wyboru kolorów ścian, czy dodatków itp.? W takim razie warto zdecydować się na ofertę naszego podmiotu. Należy zaznaczyć, że sprzedajemy na co dzień dobrej jakości meble, czy oświetlenie, ale także zajmujemy się aranżowaniem modnych pomieszczeń.