Drukarka OKI C834dnw - recenzja świetnej drukarki do zastosowań biurowych

Drukarka OKI C834dnw – recenzja świetnej drukarki do zastosowań biurowych

Technologia

Drukarka OKI C834dnw – recenzja świetnej drukarki do zastosowań biurowych – drukarka jest sprzętem, w który każde szanujące się biuro powinno być wyposażone. Udało mi się dostać w swoje ręce jeden z droższych, ale zarazem najlepiej ocenianych na świecie modeli. Jak prezentuje się drukarka OKI C834dnw w akcji? Na jakie jej zalety trzeba zwrócić uwagę, a z którymi wadami należałoby się liczyć? Czy rzeczywiście jest produktem, który powinien znaleźć się w biurze? Po odpowiedzi na te, ale i wiele innych pytań zapraszam do mojej recenzji.

Drukarka OKI C834dnw – pierwsze wrażenia

Drukarka OKI C834dnw zaskoczyła mnie, muszę to przyznać. Przeglądając jej zdjęcia jeszcze przed zobaczeniem jej na żywo spodziewałem się kolosa – olbrzymiego potwora, który zajmie dobre kilka metrów kwadratowych biura (pół-żartem, pół-serio). Tymczasem jednak tak naprawdę to drukarka o dość standardowym rozmiarze, a jedynie bardzo dużej głębokości, która może przeszkadzać – czego jednak miałbym się spodziewać po drukarce drukującej strony do formatu A3? No właśnie. Moim zdaniem w tej właśnie kategorii jest najmniejszą, choć waży sporo – aż 40 kg. Przy pierwszym użyciu drukarki zauważyłem jedno: bardzo wyraziste kolory oraz wysoką jakość wydruku. Drukuje również bardzo szybko – jest w stanie “wypluć” aż 36 stron na minutę, co jest wynikiem bardzo zadowalającym. Zwłaszcza, że nie ma przy tym znaczenia, czy mamy do czynienia z kolorową, czy też czarno-białą stroną.

Drukarka OKI C834dnw w codziennym użytkowaniu

Drukarka OKI C834dnw - recenzja świetnej drukarki do zastosowań biurowych
Drukarka OKI C834dnw – recenzja świetnej drukarki do zastosowań biurowych

W codziennym użytkowaniu drukarka OKI C834dnw spisuje się znakomicie. Zwróciłem szczególną uwagę na kulturę jej działania – nie pracuje głośno, nawet jeśli stawia się przed nią ciężkie zadanie związane z wydrukiem kilkuset różnych stron. Moim zdaniem drukarka jest w stanie drukować znacznie lepiej, niż większość “laserówek” – w szczególności jeżeli chodzi o rozdzielczość. Drukarkę nazwałbym najbardziej elastyczną na rynku. Jest w stanie drukować na stronach A4, A3, ale też… A6, bez niepotrzebnego i niewygodnego ich zawijania. Pozwala również zadrukowywać koperty oraz kartki pocztowe. Omawiając wyniki drukarki OKI C834dnw w codziennym jej użytkowaniu nie byłbym sobą, gdybym nie podkreślił tego, co w niej najważniejsze. A są to takie rzeczy, jak:

  • bardzo wysoka wydajność – choć tonery są bardzo drogie, są w stanie wystarczyć na wydrukowanie aż dziesięciu tysięcy stron A4; przeliczając więc to wszystko mogę powiedzieć, że to wszystko się opłaca;
  • dobrze zorganizowana aplikacja mobilna, która pozwala szybko drukować zdjęcia z poziomu własnego smartfona. Umożliwia też sięganie po AirPrint i Google Cloud Print;
  • świetna jakość wydruku, która mnie – użytkownika dość wymagającego właśnie pod tym kątem – w pełni zadowoliła;
  • bardzo dużo przydatnych funkcjonalności – niektóre z nich uznaję co prawda za rzadko użytkowane w biurze, jednak wynika to zwykle z niewielkiej kompetencji osób obsługujących tego typu sprzęty; tak naprawdę naszpikowanie jej różnego rodzaju funkcjami jest wielkim jej plusem;
  • może okazać się zbyt droga, przynajmniej dla mniejszych przedsiębiorców, którzy nie są w stanie inwestować całego mnóstwa pieniędzy w tego typu sprzęt. Jak już jednak powiedziałem, jest nam to w stanie zrekompensować jego wydajność, która czyni go rozwiązaniem optymalnym i w dalszej perspektywie opłacalnym.

Wady drukarki OKI – z którymi musimy się liczyć?

Jedną z największych i najbardziej zauważalnych wad drukarki OKI C834dnw jest oczywiście jej cena, która może zdecydowanie odstraszyć – nawet jeśli jest adekwatna do jakości i wydajności, jaką oferuje cały ten sprzęt. Drukarka ta jest bardzo ciężka i choć nie należy do najszerszych (szerokość standardowa dla sprzętu drukującego w maksymalnym formacie A4), jest głęboka – sięga ponad 55 centymetrów, w związku z czym może być ciężko znaleźć dla niej miejsce. Zwłaszcza z wysuniętą tacką. Jest ona też produktem o mocno standardowym wyglądzie – choć nie spodziewałem się tu niczego innego, miło byłoby, gdybym się zaskoczył, na przykład ultranowoczesnym kształtem. Nie żeby wygląd jak za czasów PRL-u mi w czymkolwiek przeszkadzał. Drukarka nie posiada dotykowego wyświetlacza, co dodatkowo cofa ją w czasie. Sprawia też, że jej konfiguracja zajmuje dość dużo czasu – musimy się w niej posługiwać wyświetlaczem mono LCD oraz klawiaturą numeryczną, co przedłuża cały ten proces. Może też być problematyczne przy wpisywaniu hasła do Wi-Fi.

Werdykt

Drukarka OKI C834dnw jest sprzętem porządnym – takim, którego wybór do zastosowań biurowych będzie tym bardzo rozsądnym. Choć znalazłem kilka jej wad, tak naprawdę szukałem ich trochę “na siłę” – czymże jest przecież wysoka cena dla firmy, która drukuje mnóstwo stron każdego dnia i oczekuje sprzętu, który będzie w stanie temu podołać? Ten model od firmy OKI z pewnością sprosta każdemu wyzwaniu. Wbrew swoim rozmiarom, które wcale nie są aż tak duże, jego kultura pracy stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie dość więc, że będzie działał bardzo sprawnie to jeszcze nie będzie nikomu rzucał się w oczy. Ja upatruję w nim must-have’a biurowego – zarówno dla mniejszego, jak i większego biura.