Ile wytrzymuje dobrze wykonana naprawa blacharska i od czego to zależy? W obliczu stłuczki i uszkodzenia karoserii naszego auta, zawsze szukamy pomocy u specjalistów blacharstwa i lakiernictwa. Jednak jak w każdej branży, nie wszyscy świadczący określone usługi robią to dobrze i trwale, przez co po jakimś czasie konieczne jest ponowne udanie się do fachowca, tym razem lepszego.
Sprzęt i jakość produktów lakierniczych
Od tego, jak usługa zostanie wykonana wiele zależy od wykorzystywanego sprzętu oraz jakości lakierów które finalnie będą pokrywać szkodę. Jeżeli wybierzemy zakład lakierniczy, który cieszy się dużą renomą, a przede wszystkim fachowością usług i dysponuje profesjonalnym sprzętem, szansa na zadowalający efekt końcowy maksymalnie wzrasta. Nie bez znaczenia w pracy dobrego lakiernika pozostaje również dobór lakierów które używane są do renowacji karoserii. Najwyższej jakości lakier pozwala na skuteczne pokrycie rys i nierówności, przy czym możliwe jest idealne i precyzyjne jego dopasowanie do koloru względem pokrycia karoserii. Jest to niezwykle ważne pod względem wizualnym, ponieważ kolor musi idealnie zlewać się z całością pokrycia. Blacharstwo oferowane przez specjalistów dysponujących wszelkimi niezbędnymi środkami do renowacji uszkodzeń, otarć i szkód samochodów zawsze będą świadczyć lepsze usługi, przez co naprawa blacharska będzie o wiele trwalsza, i pozostanie w takim stanie przez wiele lat. Jakość wykonanej usługi poznajemy tak naprawdę po upływie czasu, kiedy samochód jest wystawiony na działanie czynników atmosferycznych, jak również naturalnego złuszczania się lakieru co może z czasem wystąpić. Dobrze wykonana usługa usunięcia usterki będzie dalej niewidoczna gołym okiem. Blacharz ma zawsze pełne ręce roboty, jednak tylko wtedy, gdy wykonuje swoją pracę dobrze i rzetelnie – to stanowi podstawę trwałości naprawy blacharskiej!
Umiejętności lakiernika blacharza – kwestia najważniejsza!
Nawet dobry sprzęt i najwyższej jakości lakiery nie spełnią swojej roli, jeżeli posługiwać się nimi będą osoby niewykwalifikowane. Lakiernictwo samochodowe wymaga sprawnej ręki, a także dużej precyzji i wiedzy na temat technicznej strony tego zawodu. Wybór odpowiedniego fachowca który nie tylko działa w swoim zawodzie od lat, ale przede wszystkim posiada umiejętności pozwalające mu działać szybko i precyzyjnie to podstawa trwałości naprawy blacharskiej. Lakierowanie auta, które daje pożądane efekty to często praca człowieka, który przez wiele lat zdobywał wiedzę i doświadczenie zarówno w sferze teoretycznej jak i praktycznej, oraz sprawdzał się w najróżniejszych przypadkach uszkodzeń karoserii oraz blachy samochodu. Po wypadku któremu uległ nasz samochód najważniejsze jest trafne ocenienie szkody, jej wycena, a następnie za pomocą odpowiednich narzędzi niwelowanie jej do stopnia w którym przestanie być widoczna. Oczywiście w przypadku małych uszkodzeń praca lakiernika trwa o wiele krócej, jak również nie jest tak kosztowna – poważniejsze poprawki oraz konieczność ingerencji blacharza w naprawienie samochodu zajmuje więcej czasu. Cena względem jakości zwykle jest adekwatnie wysoka, i nie warto w tej sferze szukać oszczędności – skąpy klient prędzej czy później będzie musiał ponownie zapłacić za naprawę źle wykonanej usługi, a wówczas traci on podwójnie. Dobry zakład lakierniczy to pierwsze miejsce, do którego należy zwrócić się o pomoc, mamy wówczas gwarancję, że naszym przypadkiem zajmą się fachowcy!
Koszty a usługa lakierniczo blacharska – na co trzeba być przygotowanym?
Jakość zawsze kosztuje więcej – ta zasada obowiązuje praktycznie w każdej branży usługowej. W przypadku tak specyficznym jakim jest branża blacharska i lakiernicza, cennik lakiernika w dużej mierze zależy od świadczonych usług jak również od zakładu do którego się zwrócimy. Poważna usterka naszego samochodu jak i widoczne uszkodzenia powinny zostać naprawione w sposób fachowy i rzetelny, a takie usługi są kosztowne. Istnieje obecnie kilka metod najczęściej wykorzystywanych przez lakierników, adekwatnie do wielkości zniszczeń. Są to zarówno specjalne kredki które zakrywają porysowania karoserii, ale także specjalne maszyny które wygładzają, a następnie pokrywają lakierem karoserię przy odpowiedniej asyście specjalisty. Ceny lakiernika często zaczynają się od kilkuset złotych za jeden element, a kończyć mogą nawet na kilku tysiącach złotych – jest to zależne od stanu samochodu, ilości pracy oraz materiałów zużytych przy usłudze. Prestiż lakierników rośnie wraz z zakresem obowiązków i usług jakie świadczą dla swoich klientów – renowacja zabytkowych aut to jedna z tych kwestii, które są bardzo dochodowym przedsięwzięciem zarówno dla lakiernika jak i ewentualnego blacharza. Na samochodzie nie warto oszczędzać, bo źle wykonana usługa prędzej czy później do nas wróci. Zawsze zwracajmy się do specjalistów, a oni fachowo zajmą się naszym problemem!